WERNISAŻ PIERWSZY, 21.04.2000

21 kwietnia odbył się wernisaż wystawy prac Magdy Wolnej.

Magda ukończyła w 1998 roku poznańską ASP, aktualnie pracuje w agencji reklamowej, dodatkowo rysuje ilustracje dla kolorowych miesięczników (Elle, Machina etc.) oraz różnego rodzaju wydawnictw.

To pierwsza figuratywna wystawa w Kisielicach i pierwsza, do której wprowadzenie wygłosiła Tamarka. Prace magdy powstają głównie ze zdjęć robionych przez nią wśród znajomych, w klubach oraz na podstawie wybranych kadrów z ulubionych filmów - poniżej przykłady prac, wśód nich kadry z Kwiatu mojego sekretu Almodovara i W pogoni za Amy Smitha.

 

WERNISAŻ DRUGI : MONOTYPIE Z KISIELIC, 06.12.2000

Kisielice rosną i osiągnęły dumny wiek jednego roku. W związku z tym wpadliśmy na popowy pomysł, by rocznicę naszą ukwiecić obok koncertów i różnego rodzaju imprez - specjalną wystawą.

Magda Wolna stworzyła dla nas na podstawie zdjęć 21 monotypii przedstawiających sceny z pierwszego roku życia Kisielic. Przewijają się na nich barmani, właściciele, stali klienci, odwiedzający nas artyści. Niemal każda praca przywołuje odmienne wspomnienia. Jest bardzo sentymentalnie mówiąc krótko. Oto przykładowe prace.

 


| na obrazkach tamara i magda oraz dawno-nie-widziany piotr i aga
| monotypia = szkic > farbą na szklanych płytkach > odbitka
| magda się napracowała. dla nas!